Podat přihlášku

Nebojíme se

Přinášet inovace udávat směr jít do terénu vychovávat lídry velkých výzev

Jsme změnou,
kterou chceme vidět v českém školství

Už několik let pomáháme s naší agenturou JK Education talentovaným studentům dostat se na ty nejlepší střední školy v USA a Kanadě. Díky tomu vidíme, jak moc je české školství pozadu. Nemohli jsme to tak nechat a vzali jsme změnu do vlastních rukou.

V lednu 2016 jsme se rozhodli investovat do EKO gymnázia v Praze a převrátit ho vzhůru nohama. Kromě nového jména, Pražské humanitní gymnázium, jsme zrekonstruovali prostory a zavádíme nové výukové metody. Inspiraci čerpáme z prověřených vzdělávacích systému v USA, Kanadě a Finsku.

Pryč s bezduchým memorováním nepotřebných informací. Nabízíme progresivní způsob výuky zaměřený na získávání znalostí skrze projekty a tematické vyučování. Naším cílem je vychovat studenty, kteří jsou svými schopnostmi a znalostmi připraveni na úspěšný život v 21. století.

 

Základy, na kterých stavíme

Učení se praxí

Na našem gymnáziu vyučujeme prostřednictvím projektů. Studenty vedeme k samostatnosti, kreativitě, leadershipu a schopnosti prezentovat. Úlohou učitele je objevení a rozvíjení potenciálu žáka, nikoliv jen jednostranný výklad informací.

Výuka aktuálních témat

Český vzdělávací systém se za posledních 200 let prakticky nezměnil. My však nestojíme na místě a jdeme s dobou. Proto chceme pravidelně vzdělávat studenty v tématech, která aktuálně hýbou moderním světem.

Humanitní orientace

Nejsme školou pro každého. Jsme úzce zaměření na humanitní předměty. Pokud vás baví historie, základy společenských věd, zeměpis či jazyky, jste u nás na správném místě.

Přednášky významných osobností

Studenty chceme co nejvíce připravit na svět, který na ně po maturitě čeká. Pravidelně proto pořádáme besedy se zajímavými lidmi z politiky, podnikání, vědy a dalších oborů.

 
Foto
číst více

Den otevřených dvěří - 21. 2. 2018

20. 2.
2018

Foto
číst více

Rozvrh na týden migrace

16. 2.
2018

Foto
číst více

Hudební workshop Richarda Cortése - přihlaš se!

16. 2.
2018

Všechny novinky

Den otevřených dveří

na Pražském humanitním gymnáziu

Zajímá vás, jak to u nás na škole vypadá? V čem jsme jiní?
Přijďte se k nám podívat. Budete koukat.

Úterý 9. května 2017
14:00-18:00

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie (další informace). Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.