Podat přihlášku

Nebojíme se

Přinášet inovace udávat směr jít do terénu vychovávat lídry velkých výzev

Jsme změnou,
kterou chceme vidět v českém školství

Už několik let pomáháme s naší agenturou J&K Consulting talentovaným studentům dostat se na ty nejlepší střední školy v USA a Kanadě. Díky tomu vidíme, jak moc je české školství pozadu. Nemohli jsme to tak nechat a vzali jsme změnu do vlastních rukou.

V lednu 2016 jsme se rozhodli investovat do EKO gymnázia v Praze a převrátit ho vzhůru nohama. Kromě nového jména, Pražské humanitní gymnázium, jsme zrekonstruovali prostory a zavádíme nové výukové metody. Inspiraci čerpáme z prověřených vzdělávacích systému v USA, Kanadě a Finsku.

Pryč s bezduchým memorováním nepotřebných informací. Nabízíme progresivní způsob výuky zaměřený na získávání znalostí skrze projekty a tematické vyučování. Naším cílem je vychovat studenty, kteří jsou svými schopnostmi a znalostmi připraveni na úspěšný život v 21. století.

 

Základy, na kterých stavíme

Učení se praxí

Na našem gymnáziu vyučujeme prostřednictvím projektů. Studenty vedeme k samostatnosti, kreativitě, leadershipu a schopnosti prezentovat. Úlohou učitele je objevení a rozvíjení potenciálu žáka, nikoliv jen jednostranný výklad informací.

Výuka aktuálních témat

Český vzdělávací systém se za posledních 200 let prakticky nezměnil. My však nestojíme na místě a jdeme s dobou. Proto chceme pravidelně vzdělávat studenty v tématech, která aktuálně hýbou moderním světem. První témata budou představena pro školní rok 2017/2018.

Humanitní orientace

Nejsme školou pro každého. Jsme úzce zaměření na humanitní předměty. Pokud vás baví historie, základy společenských věd, zeměpis či jazyky, jste u nás na správném místě.

Přednášky významných osobností

Studenty chceme co nejvíce připravit na svět, který na ně po maturitě čeká. Pravidelně proto pořádáme besedy se zajímavými lidmi z politiky, podnikání, vědy a dalších oborů.

 
Foto
Hot topic

Hledáme kolegy do týmu

Vnímáte učitelské povolání jako poslání? Jste energičtí a proaktivní? Máte chuť s námi měnit české školství? Pošlete nám životopis, přesně takové kolegy právě hledáme do týmu.

Chci vědět více
Foto
Foto
číst více

První cíl dosažen!

3. 7.
2017

Foto
číst více

Jsme světová škola!

22. 6.
2017

Foto
číst více

Den dětí na PHG

21. 6.
2017

Všechny novinky

Den otevřených dveří

na Pražském humanitním gymnáziu

Zajímá vás, jak to u nás na škole vypadá? V čem jsme jiní?
Přijďte se k nám podívat. Budete koukat.

Úterý 9. května 2017
14:00-18:00

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie (další informace). Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.