Jak vyučujeme

Našim studentům přinášíme to nejlepší ze světa.

Kombinujeme metody prestižních internátních škol z USA a Kanady a progresivní postupy finské vzdělávací reformy. Co si pod tím představit?

Projektová výuka

Samostatnost, práce v týmu, řešení problémů, kreativita, schopnost komunikace a prezentace. To je jen krátký výčet toho, co člověk pro úspěch v 21. století nezbytně potřebuje. Abychom to naučili naše studenty, využíváme nástroje projektové výuky. V praxi to znamená, že se třída rozdělí do týmů, kde každý člen zastává určitou roli. Společně s ostatními shromažďuje informace o daném tématu, třídí je a následně prezentuje výsledky své práce. Díky aktivnímu zapojení se studenti učí mnohem rychleji, zjišťují, jaká role v týmu jim nejvíce sedí, co je baví a naplňuje. Učitel celý proces koordinuje a dohlíží na studenty. Jan Amos Komenský by měl radost.

Tematická výuka

Chceme, aby naši studenti dokázali chápat svět v souvislostech a celé jeho komplexnosti. O tom je právě tematická výuka. V praxi to u nás znamená, že se na dva týdny v každém pololetí zruší klasický rozvrh a studenti se místo toho budou zabývat daným tématem v různých souvislostech. Pro první pololetí školního roku 2017/2018 jsme vybrali témata "Uprchlická krize" a "Kolonizace Marsu". Studenti tak budou například řešit jak je nákladná cesta na Mars, kolik času zabere transportace, jaké mise na Marsu NASA už absolvovala, jestli zde lze něco pěstovat a proč apod. Jedno téma bude vždy více humanitně zaměřené a druhé více technické. Tento způsob výuky jsme převzali z nejnovější finské vzdělávací reformy. Protože reálný život není rozdělen na úzké oblasti, ale je tvořen komplexními problémy. A přesně na takový život chceme naše studenty připravit.

Přednášky významných osobností

Poznatky odborníků z praxe jsou cennější než celá police učebnic. Proto s nimi pravidelně organizujeme alespoň jednu besedu měsíčně, v budoucnu bychom podobné diskuse chtěli pořádat jednou za dva týdny. Studenti se díky nim mají možnost dozvědět jedinečné informace z oblasti politiky, podnikání, vědy i dalších oborů. Vzájemná následná diskuse pomáhá spoluutvářet jejich zdravý názor na svět. V závěru minulého roku u nás například přednášeli autoři projektu Kefírer o marketingu, Dominik Feri o mládí v politice, Jakub Lepš o amerických prezidentských volbách či zástupci agentury, která pomáhá studentům studovat na vybraných školách ve Skandinávii.

Zaměření na humanitní předměty

Abychom zabezpečili vysokou úroveň studia, rozhodli jsme se úzce profilovat humanitním směrem. Naše gymnázium určitě není pro každého. Pokud vás zajímají předměty jako historie, základy společenských věd, zeměpis nebo světové jazyky, budete se u nás cítit jako doma. Toto zaměření výuky jsme zvolili proto, že po kvalitních absolventech humanitních oborů je u nás vysoká poptávka. Ať už chcete být učitelem, podnikatelem, diplomatem, novinářem či jakkoliv jinak pracovat s lidmi, Pražské humanitní gymnázium je místo, kde začít.

Studium v zahraničí

Věříme, že každá zahraniční zkušenost je pro mladé lidi nesmírně přínosná. Proto naše studenty v zahraničním studiu plně podporujeme. Díky propojení s J&K Consulting mají studenti PHG přístup ke zvýhodněným cenám studijních pobytů na prestižních internátních škola v USA, Kanadě a Evropě. Spolupracujeme také s dalšími agenturami, které zprostředkovávají studium na univerzitách v Americe, Británii, Skandinávii či Austrálii.

Zajímá vás víc o zahraničním studiu?

Projekty

Na Pražském humanitním gymnáziu rozjíždíme v rámci předmětů celou řadu projektů. Aktivně se také účastníme mezinárodních rozvojových projektů. Plně podporujeme nápady, se kterými přicházejí naši studenti, ať už se jedná o pořádání charitativních sbírek či pořádání konferencí a dalších akcí.

DofE

Světová škola

Kdo jiný

Biologie

Dějepis

Výtvarné projekty

Zeměpis

Přednášky

Angličtina

Chemie

Fyzika

Etika

Všechny projekty

Přijďte se k nám podívat. Budete koukat.

Úterý 9. května 2017