Podat přihlášku

Studium a školné

Formy studia

Na naší škole uplatňujeme nejmodernější výukové metody a kvalitní jazykovou přípravu. Jako jedna z mála škol vyvíjíme maximální úsilí k přijetí svých studentů na zahraniční univerzity a nabízíme jim možnost výměnných pobytů včetně šance na půlroční či roční studium na prestižních internátních školách v USA a v Kanadě.

Školné pro nové studenty pro školní rok 2018/2019:

8

Vzdělání pro 3. tisíciletí

osmileté gymnázium

denní forma

(Kód: 7941K81)

Školné

50 000 Kč / rok

4

Vzdělání pro 3. tisíciletí

čtyřleté gymnázium

denní forma

(Kód: 7941K41)

Školné

54 000 Kč / rok

4

Vzdělání pro 3. tisíciletí

čtyřleté gymnázium

kombinovaná forma

(Kód: 7941K41)

Školné

44 000 Kč / rok

 

Kritéria přijímacího řízení:

  • Jednotná přijímací zkouška je písemná. Za test z českého jazyka a matematiky lze získat po 50 bodech. Cizinci mohou požádat o prominutí zkoušky z českého jazyka. Zkouška bude nahrazena ústním pohovorem.
  • Za prospěch ze ZŠ může uchazeč získat max. 30 bodů. Za průměr 1,0 v každém hodnoceném pololetí obdrží uchazeč 10 bodů, za horší prospěch se počet bodů postupně snižuje (je bodován prospěch od 1,0 do 1,5).
  • Za ústní pohovor obdrží uchazeč max. 26 bodů.
  • Za účast v soutěžích a olympiádách obdrží uchazeč max. 10 bodů.
Maximální dosažitelný počet bodů dle stanovených kritérií je 166 bodů.

Uchazečům budou přiděleny body podle výše uvedených kritérií. Přijati budou uchazeči, kteří se umístí na 1. – 25. místě (denní studium) a 1. – 20. místě (dálkové studium) a dosáhnou minimálně poloviny možných bodů.

Přihlášky pro rok 2018/2019 budou zveřejněny v listopadu.

Přestupte k nám

Máte pocit, že vám vaše škola nemůže nabídnout to, co potřebujete? Nerozvíjí dostatečně váš potenciál? Nezaměřuje se na vaše silné stránky?

Na Pražském humanitním gymnáziu pro vaši unikátnost máme pochopení. Styl naší výuky si jednoduše zamilujete. Tak schválně – podívejte se, jak styl výuky a vizi školy vnímá náš ředitel. No není to pecka?


Den otevřených dveří

na Pražském humanitním gymnáziu

Zajímá vás, jak to u nás na škole vypadá? V čem jsme jiní?
Přijďte se k nám podívat. Budete koukat.

Úterý 9. května 2017
14:00-18:00

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie (další informace). Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.