Studium a školné

Formy studia

Na naší škole uplatňujeme nejmodernější výukové metody a kvalitní jazykovou přípravu. Jako jedna z mála škol vyvíjíme maximální úsilí k přijetí svých studentů na zahraniční univerzity a nabízíme jim možnost výměnných pobytů včetně šance na půlroční či roční studium na prestižních internátních školách v USA a v Kanadě.

Školné pro nové studenty pro školní rok 2019/2020:

osmileté gymnázium

denní forma

(Kód: 7941K81)

75 000 Kč / rok

čtyřleté gymnázium

denní forma

(Kód: 7941K41)

85 000 Kč / rok

čtyřleté gymnázium

kombinovaná forma

(Kód: 7941K41)

45 000 Kč / rok

Kritéria přijímacího řízení:

• Max. 100 bodů z jednotné státní přijímací zkoušky - max. 50 bodů ze zkoušky z matematiky, max. 50 bodů ze zkoušky z českého jazyka.
  • Max. 60 bodů ze školní přijímací zkoušky - max. 50 bodů z testu studijních předpokladů, max. 5 bodů z eseje zaměřené na kreativitu, max. 5 bodů z eseje zaměřené na emoční inteligenci.
  • Max. 5 bodů za hodnocení výsledků předchozího vzdělání – 5 bodů za vyznamenání na obou předložených vysvědčení, 0 bodů, chybí-li alespoň na jednom z vysvědčení vyznamenání.
  • Max. 1 bod za účast na vědomostních soutěží - 1 bod za účast na jedné a více soutěžích, 0 bodů za neúčast na soutěžích.
Maximální dosažitelný počet bodů dle stanovených kritérií je 166 bodů.

Ve školním roce 2018/2019 otevíráme jednu třídu primy osmiletého gymnázia s počtem 20 studentů a jednu třídu prvního ročníku čtyřletého gymnázia s počtem 20 studentů. Uchazečům budou přiděleny body podle výše uvedených kritérií. Přijati budou uchazeči, kteří se umístí na 1. – 19. místě (oboru osmileté gymnázium) a 1. – 24. místě (oboru čtyřleté gymnázium) a dosáhnou minimálně poloviny možných bodů z obou částí státní přijímací zkoušky a ze školní přijímací zkoušky. Další umístěni v pořadí jsou náhradníci.

Kompletní informace o přijímacím řízení pro školní rok 2018/2019 v PDF najdete zde.