Podat přihlášku

Týden finanční gramotnosti

 
  Vytvořeno: 18. 5. 2018

Vážení rodiče a studenti,

 

dnes jsme studentům představili nový projekt, kterým se budeme zabývat celý příští týden, a tím je "Týden finanční gramotnosti". V tomto týdnu se budou studenti v rámci některých vučovacích hodin seznamovat se záludnostmi finančního plánování a na konci týdne představí po vzoru televizního pořadu "Den D" své podnikatelské záměry odborné porotě. Bližší informace si můžete přečíst pod záležkou "dokumenty" zde:  https://phgymnazium.cz/nahrano/soubory/kestazeni/projekt_den_d.pdf 

Níže uvádíme harmonogram celého prijektového týdne, není-li uvedeno jinak, výuka probíhá dle standardního rozvrhu. Prosíme rodiče, aby svým dětem s prací na jejich vlastních projektech pomohli a poskytli jim cenné rady, protože si uvědomujeme, že tato práce nebude pro naše studenty lehká. Věříme ale, že ji všichni zvládnou výborně a že na konci uvidíme mnoho zajímavých a podnětných podnikatelských nápadů. 

  Pondělí Úterý Středa Čtvrtek Pátek
1 Nižší gympl - třídnická h. (práce na projektu)   Prima B (Workshop - Buršovi). Prosím učitele, kteří tam normálně učí, o dohled. M. Hrubošová - prof. konzultace k projektu 1.ročník - 8:15 až 8:40 3. ročník - 8:40 až 9:05 Sekunda - 9:10 až 9.35 2. ročník - 9:35 až 10h Kvarta 10:10 až 10:35 Tercie 10:35 až 11:00 Prima A 11:05 až 11:30 Prima A (Workshop - Buršovi). Prosím učitele, kteří tam normálně učí, o dohled. Jan Fučík - aula - používání matematiky ve financích a v pojišťovnictví Tomáš Hládek - kyberbezpečnost Všechny suplované hodiny v tento den prosím nechte žáky pracovat na projektech Představení prezentací v aule
2     Tomáš Hládek - kyberbezpečnost
3         Představení projektu v aule
4 Vyšší gympl - prosím, dejte žákům tuto hodinu k domlouvání se na projektu     Prosím, dejte žákům tuto hodinu, aby se mohli připravovat na projekt Prosím, dejte žákům tuto hodinu, aby se mohli připravovat na projekt
5                
6                
7     Ondřej Kania - přednáška pro 1. a 2. ročník povinně a pro 3. ročník dobrovolné - "O podnikání" (proběhne pravděpodobně v aule)            
8                
                   
  VYŠSÍ NIŽŠÍ OBA            

Anota ce ke středeční přednášce pana Fučíka:

Jak se používá matematika ve financích a pojišťovnictví? Co to je řízení rizika? Jak pojišťovny předpovídají budoucí pojistné události? Jaké uplatnění má matematik v loterijních společnostech? Kde se v praxi setkáme se statistikou? Na tyto a další otázky odpoví Jan Fučík. Vystudoval Matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy a pracuje jako analytik v České pojišťovně, a.s.

Anotace ke čtvrteční přednášce pana Hládka:

Přednáška pana Ing. Tomáše Hládka bude o bezpečnosti internetového a mobilního bankovnictví či o technikách hackerů. Pan Hládek má za sebou mnoho let v České národní banky, je expertem Mezinárodního měnového fondu a v současnosti pracuje pro Českou bankovní asociaci.

 

zpět na hlavní stranu

Den otevřených dveří

na Pražském humanitním gymnáziu

Zajímá vás, jak to u nás na škole vypadá? V čem jsme jiní?
Přijďte se podívat na školu, která inspiruje, jejíž výuka stojí na laskavém přístupu ke studentům, kteří jsou podporováni vedením školy i učiteli.

středa 9. ledna 2019
16:00 - 19:00

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie (další informace). Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.