Podat přihlášku

Škola místem potěšení … náš odvážný cíl

 
  Vytvořeno: 7. 10. 2019

(25. zasedání Valného shromáždění Sítě přidružených škol UNESCO v ČR)

Počasí, které nás 23. a 24. září 2019 ve Znojmě uvítalo, nám zástupcům 52 škol sdružených v síti škol UNESCO, bylo velmi přátelsky nakloněno. Sluníčko předznamenalo příjemné a přátelské přivítání hostitelské Základní školy JUDr. Josefa Mareše i celé další jednání, které se uskutečnilo v nádherných historických prostorách Louckého kláštera za účasti místostarosty města Znojma pana Mgr. Jana Blahy.

Předseda České komise pro UNESCO prof. PhDr. Stanislav Štech, CSc. ve svém vystoupení vyzdvihl, že ve Znojmě se snoubí hmotné i nehmotné dědictví s přírodou, o čemž jsme se mohli sami přesvědčit. V souvislosti s 350. výročím úmrtí Jana Ámose Komenského zdůraznil nutnost zlepšit kvalitu vzdělávání a návrat k jejím původním hodnotám. Kromě prezentace 13 škol se účastníci setkání seznámili s problematikou národního parku Podyjí. Z vystoupení Mgr. Lenky Reiterové, botaničky NP Podyjí, vyplynulo, že bez zdravé krajiny nejsou zdravé rostliny. Účastníci dále vyslechli zajímavou přednášku Mgr. Petra Zemka, PhD. z Muzea Komenského v Uherském Brodě. I naše škola, Pražské humanitní gymnázium, š.p.o., se měla čím pochlubit. Studenti septimy se zúčastnili projektu UNESCO „Krušnohoří – Erzgebirge“, přivítali jsme ve škole koordinátorku přidružených škol z Velké Británie a prezentovali „Komiksovou periodickou soustavu prvků“, kterou zpracovala tercie.

A co dál?

Schválený plán činnosti na příští školní rok 2019/2020 stanovil zajímavá témata týdne škol UNESCO. Jsou jimi 350. výročí úmrtí Jana Ámose Komenského, 30. výročí Sametové revoluce a Mezinárodní rok zdraví rostlin, která jsou prvními kroky k našemu cíli.

 

RNDr. Hana Pokorná

místopředsedkyně Koordinačního výboru Přidružených škol UNESCO

 

 

 

zpět na hlavní stranu
-->
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie (další informace). Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.