Podat přihlášku

Projekt Vodní, mokřadní a mořští ptáci

 
  Vytvořeno: 30. 1. 2017    
  Autor: David Dudek

Studenti byli rozděleni do tří skupin a vybrali si skupinu ptáků, které se chtěli věnovat. Dostali k dispozici dva papíry, které rozdělili na 8-10 částí, které poté sloužily jako podklad pro papírovou skládačku s otázkami a odpověďmi, jenž plnila funkci doplňkové výukové pomůcky.

Na jeden z listů jsem jim na základě jejich volby vytiskl fotografii ptáka, kterou si vybrali. List byl poté rozstříhán a na základě látky v učebnici si studenti vymýšleli otázky, které psali na jednotlivé kartičky a ty poté formou hry umisťovali na herní plochu (druhý list) na němž byly odpovědi na otázky, které se týkaly příslušné skupiny ptáků.

Výstup projektu: Výsledkem jsou skládačky s otázkami a odpověďmi, které si kladou za cíl hravou formou seznámit studenty příslušnou látkou. Kromě výuky biologie tento projekt propojuje i kreativní manuální činnost, geometrii a zpracovávání informací.zpět na výpis

Mohlo by vás dále zajímat

číst více

Poprázdninové setkání „Kdo jiný?!“

7. 11.
2017

číst více

První cíl dosažen!

3. 7.
2017

číst více

Jsme světová škola!

22. 6.
2017

Den otevřených dveří

na Pražském humanitním gymnáziu

Zajímá vás, jak to u nás na škole vypadá? V čem jsme jiní?
Přijďte se podívat na školu, která inspiruje, jejíž výuka stojí na laskavém přístupu ke studentům, kteří jsou podporováni vedením školy i učiteli.

čtvrtek 8. listopadu 2018
16:00-19:00

středa 9. ledna 2019
16:00-19:00

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie (další informace). Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.