Podat přihlášku

Projekt Vodní, mokřadní a mořští ptáci

 
  Vytvořeno: 30. 1. 2017    
  Autor: David Dudek

Studenti byli rozděleni do tří skupin a vybrali si skupinu ptáků, které se chtěli věnovat. Dostali k dispozici dva papíry, které rozdělili na 8-10 částí, které poté sloužily jako podklad pro papírovou skládačku s otázkami a odpověďmi, jenž plnila funkci doplňkové výukové pomůcky.

Na jeden z listů jsem jim na základě jejich volby vytiskl fotografii ptáka, kterou si vybrali. List byl poté rozstříhán a na základě látky v učebnici si studenti vymýšleli otázky, které psali na jednotlivé kartičky a ty poté formou hry umisťovali na herní plochu (druhý list) na němž byly odpovědi na otázky, které se týkaly příslušné skupiny ptáků.

Výstup projektu: Výsledkem jsou skládačky s otázkami a odpověďmi, které si kladou za cíl hravou formou seznámit studenty příslušnou látkou. Kromě výuky biologie tento projekt propojuje i kreativní manuální činnost, geometrii a zpracovávání informací.zpět na hlavní stranu

Den otevřených dveří

na Pražském humanitním gymnáziu

Zajímá vás, jak to u nás na škole vypadá? V čem jsme jiní?
Přijďte se podívat na školu, která inspiruje, jejíž výuka stojí na laskavém přístupu ke studentům, kteří jsou podporováni vedením školy i učiteli.

středa 9. ledna 2019
16:00 - 19:00

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie (další informace). Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.