Podat přihlášku

Projekt

Světová školaKoncept „Světové školy“ byl vytvářen v rámci mezinárodního projektu Global Action Schools 2 Communities v letech 2006 – 2012. Cílem projektu bylo vytvoření aktivní sítě škol z České republiky, Velké Británie, Rakouska, Polska, Slovenska, Malty a Thajska vychovávajících mladé lidi ke globální odpovědnosti.


Od roku 2013 probíhá navazující ryze český projekt Světová škola. V současnosti nosí v České republice titul 63 mateřských, základních a středních škol. Cílem projektu Světová škola je integrovat globální rozvojové vzdělávání (GRV) do výuky a života škol. Základní filozofie podporuje vzdělávání a přípravu žáků na reálný život v globalizovaném světě a opírá se o jednoduchou metodologii tří kroků: uč se – zjišťuj – jednej. Certifikát Světová škola uděluje společnost Člověk v tísni, o. p. s. ve spolupráci s dalšími nevládními organizacemi, které se věnují globálnímu rozvojovému vzdělávání. (Světová škola) Koncept „Světové školy“ byl vytvářen v rámci mezinárodního projektu Global Action Schools 2 Communities v letech 2006 – 2012. Cílem projektu bylo vytvoření aktivní sítě škol z České republiky, Velké Británie, Rakouska, Polska, Slovenska, Malty a Thajska vychovávajících mladé lidi ke globální odpovědnosti.


Od roku 2013 probíhá navazující ryze český projekt Světová škola. V současnosti nosí v České republice titul 63 mateřských, základních a středních škol. Cílem projektu Světová škola je integrovat globální rozvojové vzdělávání (GRV) do výuky a života škol. Základní filozofie podporuje vzdělávání a přípravu žáků na reálný život v globalizovaném světě a opírá se o jednoduchou metodologii tří kroků: uč se – zjišťuj – jednej. Certifikát Světová škola uděluje společnost Člověk v tísni, o. p. s. ve spolupráci s dalšími nevládními organizacemi, které se věnují globálnímu rozvojovému vzdělávání. (Světová škola)

Co je nového


číst více

Jsme světová škola!

22. 6.
2017

číst více

Jsme si rovni?!

17. 5.
2017

Další projekty


Projekt

DofE


Projekt

Kdo jiný


Projekt

Biologie


Projekt

Matematika


Projekt

Dějepis


Projekt

Výtvarné projekty


Projekt

Zeměpis


Projekt

Přednášky


Projekt

Angličtina


Projekt

Chemie


Projekt

Fyzika


Projekt

Etika

Den otevřených dveří

na Pražském humanitním gymnáziu

Zajímá vás, jak to u nás na škole vypadá? V čem jsme jiní?
Přijďte se podívat na školu, která inspiruje, jejíž výuka stojí na laskavém přístupu ke studentům, kteří jsou podporováni vedením školy i učiteli.

středa 9. ledna 2019
16:00 - 19:00

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie (další informace). Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.