Světová škola

Od roku 2013 probíhá navazující ryze český projekt Světová škola. V současnosti nosí v České republice titul 63 mateřských, základních a středních škol. Cílem projektu Světová škola je integrovat globální rozvojové vzdělávání (GRV) do výuky a života škol. Základní filozofie podporuje vzdělávání a přípravu žáků na reálný život v globalizovaném světě a opírá se o jednoduchou metodologii tří kroků: uč se – zjišťuj – jednej. Certifikát Světová škola uděluje společnost Člověk v tísni, o. p. s. ve spolupráci s dalšími nevládními organizacemi, které se věnují globálnímu rozvojovému vzdělávání. (Světová škola) Koncept „Světové školy“ byl vytvářen v rámci mezinárodního projektu Global Action Schools 2 Communities v letech 2006 – 2012. Cílem projektu bylo vytvoření aktivní sítě škol z České republiky, Velké Británie, Rakouska, Polska, Slovenska, Malty a Thajska vychovávajících mladé lidi ke globální odpovědnosti.

Co je nového

číst více

Jsme světová škola!

22. 6.

číst více

Jsme si rovni?!

17. 5.

Další projekty

DofE

Kdo jiný

Biologie

Dějepis

Výtvarné projekty

Zeměpis

Přednášky

Angličtina

Chemie

Fyzika

Etika

Přijďte se k nám podívat. Budete koukat.

Úterý 9. května 2017