Podat přihlášku

Projekt

Matematika

V rámci projektu "Historie matematiky" jsme se studenty sekundy absolvovali první díl s názvem "Matematický pravěk". Studenti pracovali ve třech skupinách, z nichž se každá zaměřila na jednu z následujících starověkých civilizací: Egypt, Indie a Čína.

Každá ze skupin vysvětlila přínos jednotlivých civilizací pro vývoj matematiky jako vědy se zaměřením na oblasti a jevy, které se v matematice využívají i v současnosti, jako například objev nuly, práce se zlomky, aproximace hodnoty "pí" apod.

V dalších dílech se budeme věnovat matematice v antice, renesanci a v období 18. a 19. století. V tomto i v dalších dílech budeme klást důraz na to, aby všechny zásadní události ve vývoji matematiky byly uváděny v co nejširších kulturně-společenských souvislostech se snahou maximálně zdůraznit jejich dopad na náš každodenní život.

 

Co jsme zatím zjistili:

  Matematika ve středověkém Egyptě

Text: Mgr. Jan Bartoš
Foto: Ing. Mgr. Hana Kadlecová


Další projekty


Projekt

DofE


Projekt

Světová škola


Projekt

Kdo jiný


Projekt

Biologie


Projekt

Dějepis


Projekt

Výtvarné projekty


Projekt

Zeměpis


Projekt

Přednášky


Projekt

Angličtina


Projekt

Chemie


Projekt

Fyzika


Projekt

Etika

Den otevřených dveří

na Pražském humanitním gymnáziu

Zajímá vás, jak to u nás na škole vypadá? V čem jsme jiní?
Přijďte se podívat na školu, která inspiruje, jejíž výuka stojí na laskavém přístupu ke studentům, kteří jsou podporováni vedením školy i učiteli.

středa 9. ledna 2019
16:00 - 19:00

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie (další informace). Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.