Matematika

V rámci projektu "Historie matematiky" jsme se studenty sekundy absolvovali první díl s názvem "Matematický pravěk". Studenti pracovali ve třech skupinách, z nichž se každá zaměřila na jednu z následujících starověkých civilizací: Egypt, Indie a Čína.

Každá ze skupin vysvětlila přínos jednotlivých civilizací pro vývoj matematiky jako vědy se zaměřením na oblasti a jevy, které se v matematice využívají i v současnosti, jako například objev nuly, práce se zlomky, aproximace hodnoty "pí" apod.

V dalších dílech se budeme věnovat matematice v antice, renesanci a v období 18. a 19. století. V tomto i v dalších dílech budeme klást důraz na to, aby všechny zásadní události ve vývoji matematiky byly uváděny v co nejširších kulturně-společenských souvislostech se snahou maximálně zdůraznit jejich dopad na náš každodenní život.

Co jsme zatím zjistili:

Matematika ve středověkém Egyptě

Text: Mgr. Jan Bartoš
Foto: Ing. Mgr. Hana Kadlecová

Další projekty

DofE

Světová škola

Kdo jiný

Biologie

Dějepis

Výtvarné projekty

Zeměpis

Přednášky

Angličtina

Chemie

Fyzika

Etika

Hledáte změnu?

Přidejte se do našeho učitelského týmu.

Otevřené pozice