Dějepis

Pyramidy. To není jen egyptská Gíza nebo Machu Pikchu. Skupina studentů prvního ročníku mohla prostřednictvím projektu Pyramidy odhalit tajemství těchto fascinujících staveb.

Cílem projektu bylo zmapovat výskyt pyramid po celém světě a zjistit, k jakému účelu je jednotlivé starověké civilizace využívaly. Studenti se kromě mytologické stránky zajímali také o konstrukci těchto mnohdy monumentálních staveb. Na projekt volně navazuje druhá část zabývající se Sedmi divy světa.

Text: Mgr. Martin Vychytil

Pokud se chcete dozvědět zajímavé informace o Mezoamerických pyramidách, koukněte se prezentaci našeho studenta, Miroslava Janatky:

Další projekty

DofE

Světová škola

Kdo jiný

Biologie

Výtvarné projekty

Zeměpis

Přednášky

Angličtina

Chemie

Fyzika

Etika

Hledáte změnu?

Přidejte se do našeho učitelského týmu.

Otevřené pozice