Stipendijní programy pro ukrajinské studenty

Chceme oznámit náš závazek k založení stipendijního programu pro ukrajinské studenty, jejichž životy a životy jejich rodin byly výrazně poznamenány ruskou invazí na Ukrajinu.

Napříč všemi školami v naší síti škol od příštího školního roku zajistíme kapacitu pro desítky studentů, kterým budeme schopni dát až 100% stipendia na našich školách (v závislosti na finanční situaci rodin). Odhadovaná maximální výše těchto stipendií dohromady za jeden školní rok přesahuje částku 10 milionů korun, respektive 400 000 EUR.

Jakákoliv ukrajinská rodina či student, kteří jsou postiženi válkou, budou mít možnost se přihlásit, a to bez ohledu na to, v jaké se nacházejí finanční situaci. V průběhu dalších týdnů začneme aktivně nabízet tento stipendijní program skrze naše ukrajinské kontakty a instituce.

Pro studenty, jejichž rodiny se s nimi nebudou stěhovat do měst, kde se nacházejí naše školy, zajistíme ubytování v hostitelských rodinách, ideálně v rodinách některého z našich studentů či studentek. Pokud se nenajde dostatečná kapacita, tak zajistíme hostitelskou rodinu mimo naše školy. Jsme přesvědčeni o tom, že zájem o ubytování těchto statečných studentů ze strany rodin bude velký.

Studenty samozřejmě budeme vybírat pečlivě. Jsme připraveni pokrýt náklady na potřebnou jazykovou a pedagogickou podporu těchto studentů. Stipendia se budou každý rok obnovovat, dokud jednotliví studenti neodmaturují.

Máme to štěstí, že provozujeme nemalé množství soukromých škol, takže jsme schopni relativně mnoho studentů umístit napříč naší sítí škol tak, aby žádná škola jednotlivě nepocítila jakýkoliv negativní efekt na kvalitu výuky, kterou našim studentům poskytujeme. Byť ještě oficiálně nemůžeme nic konkrétního oznámit, tak je velice pravděpodobné, že v nejbližší době se naše síť škol rozroste o jednu či dvě další školy, které do tohoto stipendijního programu s největší pravděpodobností rovněž začleníme.

Věříme, že tento projekt stipendijního programu plně koresponduje s filozofií a hodnotami našich škol i naší vzdělávací skupiny a že nás naši studenti, rodiče a zaměstnanci podpoří. Je nejisté, jak dlouho válka potrvá a jaký bude výsledek, jisté ale je, že Ukrajinci budou pomoc nás všech potřebovat mnoho dalších let. Je naší povinností jim pomoci.

Chtěli bychom rovněž vyzvat všechny mezinárodní a soukromé školy ve všech zemích, kde naše školy provozujeme, aby se k této iniciativě připojily.

O dalším vývoji vás budeme informovat.